فرصتی برای زنده کردن دل ها

شنبه 10 خرداد 1393 22:34نویسنده : سمیرا .

 


شعبان، ماه پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم، ماهی سرشار از نور، لطافت و زیبایی، سرشار از عطر گل محمّدی آغاز شد. ماهی که اهل مراقبه و عارفان بالله آن را عزیز می دارند و در طول سال، چشم انتظار فرا رسیدن لحظات این ماه هستند؛ ماه استغفار، مناجات، صلوات و صدقات.

چه رهنمودهای بزرگی در همین صلوات شعبانیّه که ظهرها موفّق به خواندن آن هستید، وجود دارد. بعد از اینکه در قالب صلوات هایی ما را به کانون عظیم ولایت اهل بیت علیهم السّلام متّصل می کند، آنها را به مثابه ی شجره ی نبوّت، فُلک جاریه و کهفُ الحصین معرّفی می نماید و به همه می گوید: اگر بی پناهید، پناهگاه اهل بیت علیهم السّلام هستند. اگر در غرقاب گناهید، کشتی نجات اهل بیت علیهم السّلام هستند. اگر می خواهید از فضایل و کمالات و معارف و فضایل الهی بهره ببرید، شجره ی پر ثمر معارف الهیّه اهل بیت علیهم السّلام هستند و اگر احساس دل مردگی می کنید، احساس می کنید که عزّت شما زیر پای معاصی لگدکوب شده است، ماه شعبان فرصت زنده کردن دل های مرده است: «وَاعمُر قَلبِی بِطاعَتِکَ»1. آری؛ با پیشه کردن راه طاعت در این ماه، می توان دل را زنده کرد.

به قول شاعر:

خانه ی دل ما را از کرم عمارت کن                    پیش از آنکه این خانه رو نهد به ویرانی1. اقبال الاعمال؛ ج 2، ص 687 و کفعمی، مصباح، ص 545 و قمی، مفاتیح، صلوات شعبانیّه.


استاد طیب برگرفته از وبلاگ http://hazrate-khooban.blogfa.com
برچسب ها: صلوات شعبانیه ،
آخرین ویرایش: شنبه 10 خرداد 1393 22:48

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic