دستت را به خدا بده...

چهارشنبه 21 آبان 1393 23:42نویسنده : سمیرا .

 


 آیت الله حق شناس را عرض می کنم. ایشان می فرمود صدبار هم زمین خوردی بلند شو و بگو می توانم. البته می توانم به مدد خداست.
اگر این را فراموش نکنی، دیگر زمین نخوری. اگر مدد و توکل بر خدا را فراموش نکنیم، ان شاء الله را فراموش نکنیم، آدم زمین نمی خورد. خدا دوست دارد بنده اش گناه نکند. خدا دوست دارد بنده اش پاک دامن باشد. وقتی دوست دارد پس کمک می کند. شما دستت را به خدا بده. بر خدا توکل کن، حتما پیروز می شوی. ولایت الهی آن وقت درمورد آدم اجرا می شود که ایمانش یک حداقل لازمی را داشته باشد. برای بدست آوردن حداقل لازم چکار کنیم؟ باید بکوشیم. یک کوشش لازم است. یک روزی آدم به یک جایی می رسد که دیگر همه راه برای آدم باز است و هیچ مشکلی بر سر راهش وجود ندارد. اما اوایل سختی دارد. راه یک مقداری سربالایی است و سختی دارد. اگر آن سختی ها را تحمل کند، به جایی می رسد که بندگی سهل می شود. در آیه 7 سوره مبارکه لیل می فرماید:
فَسَنُیَسِّرُهُ لِلْیُسْرَی ما سهل می کنیم. مگر اصحاب امام حسین نبودند؟ خندان بودند. عابس رفت زره اش را هم درآورد. هیچ کس به میدان او نیامد. بعد سنگ باران کردند. گفت من از سنگ باران نمی ترسم. کلاه خود از سر برداشت و زره از تن درآورد. آدم اینگونه می شود.


http://new.javedan.ir

برچسب ها: توکل ، نا امید نشدن ، فَسَنُیَسِّرُهُ لِلْیُسْرَی ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 21 آبان 1393 23:54

 
سه شنبه 25 آذر 1393 11:13
سلام دوست مهربان
نمی دونم شاید هم دوباره کنار هم قرار بگیرند (امیدوارم)

من هم همین طور از آشنایی با شما خرسندم .
به نظرم شعرش خیلی قشنگ بود: دیگران اگر که خوب یا خدا نکرده بد، خوب من چه کرده ام؟
یکشنبه 23 آذر 1393 21:02
سلام یار دبستانی من
حاج آقا میفرمایند آدمها مثل برگهایی که جریان رودخانه آنها را پشت سنگی جمع میکند مدتی کنار هم هستند بعد یکهو جریان تندی میاید و همه را متفرق میکند شاید دیگر هیچوقت در مسیر حیات کنار هم قرار نگیرند.
درکنار شما روزهای به یادماندنی سپری کردم نمیدانم جریان رودخانه خداوند چه مسیری برای هر کدام از ما رقم میزند ولی میدانم که صداقت ما برای رسیدن به خداوند در تعیین مسیر و سرعت و کندی دخالت دارد.
مطلبی که در درباره ما وبلاگ نوشته بودم را با شعری از قیصر امین پور عوض کردم اگر خوشت نیامد عوضش کن. به امید دیدار

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات