به خودت بپرداز

شنبه 4 آبان 1392 17:29نویسنده : زهرا .

 
انّ یوم غدیر خمّ بین الفطر و الاضحی و الجمعه کالقمر بین الکواکب: روز غدیر خم بین عید فطر و قربان و جمعه مانند ماه بین ستارگان می درخشد.  امام صادق علیه السلامعید، فرصتی برای عود به خویشتن است. انسانی که در روزمرگی زندگی خود را فراموش می کند، به فرصتی برای بازگشت و اندیشیدن و پرداختن به خود نیاز دارد.
جمعه عید است، یعنی در پایان یک هفته ساختن دنیا، در روز جمعه به خودت بپرداز و خود را بساز.
عید غدیر بزرگترین و مناسب ترین فرصت برای بازگشت به خویشتن خویش است.
اگر انسان بخواهد به حقیقت گمشده خویش بازگردد؛ انسانی که تجلی اسماء و صفات الهی است و همه ی اسماء در خمیرۀ اوست؛ با فراموشی خویشتن اسیر زندان طبیعت و زندگی منحط دنیایی شده است؛ برترین فرصتش برای رسیدن به خلیفه الهی سر سپردن بر آستان ولایت است.
در عرفان سرسپردن و بیعت کردن با ولی جایگاه ویژه ای دارد. اگر انسان بخواهد خودبیگانگی را ترک کند و به خودآگاهی و تمامیت ظرفیت خویش دست یابد، بهترین و سرنوشت سازترین فرصت، بیعت و سرسپردن به انسان کامل و ولی اعظم خداست و لذا عید غدیر برترین اعیاد است.
انسان در عید قربان نفس خویش را قربانی می کند. در عید فطر یک ماه دوره ی کنترل نفس را از طریق روزه و عبادت طی می کند. در جمعه دست از فعالیت می کشد و برای بازگشت به خویش فراغتی می جوید. اما مناسب ترین و موثرترین فرصت عید غدیر است.

 ادامه این مبحث را در سایت اهل ولاء سخنرانی استاد مهدی طیب جلسه 92/8/2 پیگیری کنید.

برچسب ها: عید غدیر ، خودسازی ، سرسپردگی ، استاد طیب ،
آخرین ویرایش: شنبه 4 آبان 1392 19:07

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic